Menü Kapat

Eşyalar Nasıl Paketlenmeli?

Eşyalar Nasıl Paketlenmeli?

Doğru yerleştirmeyi şöyle özetleyebiliriz; Kırılacak eşyalar tek tek ambalaj kağıtlarına sarıp kolilere boşluk kalmayacak şekilde yerleştirilmelidir. Kolinin en altına ambalaj kağıtlarını buruşturup koruma için bir tabaka oluşturun. Ağır olanlar eşyalar kolinin altına yerleştirilmeli. Bardakların alt kısımları sırt sırta gelecek şekilde birleştirilerek kağıda sarılabilir. Tabaklar ise aralarında kağıt olacak şekilde üst üste dizildikten sonra çukur kısmı koliye dönük olacak şekilde yerleştirilmelidir.

Kitaplar ağır olacağından bunları paketlerken daha küçük koli kullanmak taşımayı kolaylaştırır.  Kitapları sarmaya gerek yoktur fakat aynı şekilde kolide boşluk kalmayacak şekilde istifleyerek koymak kitapların yıpranmasını engeller.

Tablo ve biblo tarzı kırılacak malzemeleri daha ince kabarcıklı naylonla sarmak gerekir. Tabloların kenarlarına sünger köşebent kullanmak ekstra korunaklı olacağı için çok daha güvenilirdir.

Elektronik eşyalarınız mutlaka paketlenerek koliye konulmalıdır. Bunların kendi kutuları duruyor ise içine yerleştirilebilir. Elektronik eşyayı koliye yerleştirdiğinizde herhangi bir ses gelmemesi gerekir. Eğer geliyorsa boşlukları kağıt ya da mutfak örtüsüyle doldurabilirsiniz.

Mobilyalarınızın paketlenmesi kabarcıklı naylon ve streç kullanılarak yapılmalıdır. Köşeleri için sünger kullanmak özellikle şehirler arası taşımada çok daha korunaklı olacaktır.

Kıyafetler için askılı taşıma kolisi kullanmak işinizi epey kolaylaştırır. Kıyafetlerinizin kırışmasını önleyerek yerleşme sürecinde işinizi kolaylaştırır. Geri kalanlar için ise siyah kalın poşet ve hurç kullanılabilir.
Yorgan, nevresim ve çarşaf gibi malzemeler için koli ve hurç kullanmak uygun olacaktır.

Son olarak yiyeceklerin paketlenmesi de eğer taşınacağınız yer yakın ise buzdolabının fişi çekildikten sonra koliye konulabilir. Fakat şehirler arası taşımada yiyecekler bozulabileceği için kamyona koymak uygun değildir. Kuru gıdalar kolilerde taşınabilir.

Evden eve nakliyeyi tercih etmeniz durumunda bütün bu paketleme sürecini sizin için biz yapıyoruz. Bodrum Kurtoğlu Nakliyat olarak taşınmanızdan bir gün önce evinize gelip yapılması gereken kolileme işlemini biz yapıyoruz.

Bodrum Kurtoğlu Nakliyat olarak evden eve nakliye konusunda profesyonel olarak eşya paketleme hizmeti vermekteyiz. İletişim numaralarımızdan bize ulaşabilir ve ayrıntılı bilgi alabilirsiniz.

Mesaj Yaz
Kurtoğlu Nakliyat
Merhaba, Bodrum Nakliyat whatsapp destek hattına hoşgeldiniz. Size nasıl yardımcı olabiliriz?
Call Now Button