Menü Kapat

Taşınmadan Önce Yapılması Gerekenler

    Nakliye öncesi yapılacak hazırlık ve önlemler taşınma gününüzün daha seri ve daha keyifli olabilmesi için önemlidir.  Ön hazırlıklar sayesinde nakliyeniz sorunsuz  şekilde ilerler.

Öncelikle taşınma gününe net olarak karar verilmeli ve hazırlıklar taşınma gününe uygun olarak planlanmalıdır. Bu aynı zamanda nakliye günü oluşabilecek aksaklık ve karışıklıkların önüne geçebilmek için çok önemlidir.

Taşınma gününden bir gün önce mutlaka nakliye firmanızla taşınmanızı teyit edin.

Nakliye öncesinde evinizdeki ziynet ve özel eşyalarınızı yanınıza almalısınız. Çalınan ve kaybolan eşyalarınızdan müessesemiz sorumlu değildir. Bu hem sizi hem de bizi oluşabilecek hoş olmayan durumlardan korur.

Buzdolabı gibi soğutucularınızın fişlerini taşınmadan en az 12 saat önce çekip içindeki gıda maddelerini boşaltılmalısınız. Ve bozulmamaları için muhafaza edilmelisiniz.

Yeni adresinize gidecek eşyalar önceden belirlenmelidir. Ve yeni adresinize taşınmayacak küçük çaplı eşyalar mümkün mertebede bir araya toplanmalıdır.

Taşınma için kolileme işlemini kendiniz yapmaya karar verdiyseniz taşımadan bir gün önce kolileme işlemini bitirmiş olmanız gerekir. Bu da nakliye firmasının işini kolaylaştıracağından nakliyenizin zamanında bitmesine yardımcı olur.

Eğer kolileme işlemini nakliye firmanız yapacaksa, kolileyip diğer adresinize taşınacak mutfak eşyalarınızı dolap içlerinden çıkarıp masanın üzerine koymak hem nakliye firmasının işini kolaylaştırır hem de siz yeni adresinize götürmek istemediğiniz eşyalarınızı ayırmış olursunuz.

Klima söküm-kurum işlemi evden eve nakliye hizmetine dahil olmadığından ve klima nakliyesi firmamızca yapılacağından dolayı taşınma gününden önce sökümü yaptırılıp taşınmaya hazır hale getirilmesi gerekir.

Evinizde gömme dolap var ise bunların söküm ve kurulumu marangoz tarafından yapılacağından taşıma öncesi bu özel yapım dolaplarında nakliyeye hazır hale getirilmiş olması gerekmektedir.

Beyaz eşyanın (Buzdolabı, çamaşır makinası, bulaşık makinası) söküm ve kurulumu firmamızca yapılacağından taşınacağınız evinizde bunların tesisatı ve yerleri hazırlanmış olmalıdır.

Eğer eviniz site içindeyse taşınma gün ve saatlerinin site kurallarına uygun olmasına dikkat etmelisiniz. Eşyalarınızın siteye pazar günü taşınmasına site yönetimi izin vermeyebilir. Bu nedenle evden eve eşya taşımacılığı yapmadan önce site yönetimi ile taşınma günü ve taşınma kriterleri hakkında detaylı bir şekilde konuşulmalıdır. Site yönetiminin bilgilendirilmediği durumlarda nakliyeye müsaade etmeme hakkı vardır. Bu organizasyonun yapılmaması durumunda Sizin Nakliye programınız, Bizim ise diğer işlerimiz için çalışma programlarımız aksayabilir.

Eşya listesi tutmak işinizi kolaylaştırabilir. Yeni evinize yerleşirken eşyalarınızı bu listeden kontrol edip herhangi bir eksikte nakliye firmamızla anlık olarak çözüme kavuşturabilirsiniz.

Nakliye öncesinde komşularınıza haber verin, böylece nakliyeden dolayı oluşabilecek gürültülere karşı anlayışlı olmalarını sağlayabilirsiniz.

Taşınma öncesi yapılacaklar konusuna dikkat etmek, hem sizin hem de bizim işimizi kolaylaştıracaktır.  Profesyonel, güvenilir ve kaliteli nakliye hizmeti almak için firmamızla iletişime geçebilirsiniz.

Mesaj Yaz
Kurtoğlu Nakliyat
Merhaba, Bodrum Nakliyat whatsapp destek hattına hoşgeldiniz. Size nasıl yardımcı olabiliriz?
Call Now Button