Menü Kapat

Bodrum’da Sezon Kısa Sürecek

bodrum'da turizm

Bodrum'da Sezon Kısa Sürecek

Bodrum’da sezon geç başladı. Dünya genelinde covid19 salgını sebebiyle pandemi ilan edildi. Bu sebeple yurtiçi ve yurtdışı seyahat engelleri başta olmak üzere bir çok alanda sağlıklı kalmak ve virüsün yayılmasını önlemek amacıyla kısıtlamalar getirildi. 1 Haziran tarihi itibariyle normalleşme sürecinin tüm alanlarda kaldırılan yasaklarla birlikte hız kazandığını görüyoruz. Bu haber Bodrum’da sezon için hazırlıklarını yapan işletmecilerin yüzünü bir nebze olsun güldürdü. Fakat zaten 3 4 aylık turizm’den faydalanarak tüm yıl geçimini sağlamaya çalışan işletmelerin, geç başlayan sezonun etkisiyle birlikte endişeleri devam ediyor.

Turizmciler Haziran Temmuz ve Ağustos ayların’da yaz sezonundan beklediğini bulmaya çalışıyor. Tam anlamıyla kalkmamış yasaklar sebebiyle, kapasitelerinin çok çok altında misafir ağırlamak zorundalar. Bu da maliyetleri karşılamak için fiyatların bir nebze yükselmesi anlamına geliyor. Tatilcilerin bu durum karşısında nasıl bir yol izleyeceği, bu seneyi es geçip bir sonra ki sezona mı tatil planları yapacağı belirsiz durumda. Tahmini olarak 15 Haziran’dan sonra başlayacak uluslararası uçuşlar, turizmcilerin ümitli olduğu adımlardan bir tanesini oluşturuyor.

bodrum'da turizm

Bodrum yat turizminin de büyük bir gelir kaynağı olduğu turizm şehri. Sosyal mesafe kuralları sebebiyle, tatilcilerin otellerden daha çok mavi turlara yöneleceği tahmin ediliyor. En azından kişi sayısı az ve izole edilmiş şekilde bir tatil ortamı yaratmış olacaklarını düşünüyorlar. Sezonun turizm başta olmak üzere, tüm işletmeleri etkileyecek büyüklükte olumsuzluklarla geçmesi, irili ufaklı bir çok işletmeyi şimdiden kara kara düşündürür vaziyette. Bodrum nakliyat sektöründe de yaz sezonunun yoğun bir şekilde geçtiği şu zamanlar, umarız tüm sektörler için sorunsuzca atlatılabilen bir sürecin tamamlanmasıyla sonuçlanır. Nakliyat sektöründe de hissedilen bir düşüş olmasına rağmen, bodrum nakliyat fiyatlarında herhangi bir yükseltme yapmadan, gayet uygun koşullarda hizmet vermeye bizler de devam ediyoruz. Özellikle pandemi dolayısıyla, Bodrum’dan ayrılarak memleketlerine dönmek isteyen bir çok vatandaşımız mevcut.

Dönüşlerde Uygun Nakliyat Fiyatları Sunuyoruz

Salgın sebebiyle kapanmak zorunda olan bir çok işletme, çalışanlarını işten çıkartmak zorunda kaldı. Bodrum bölgesinde ekstra başka bir geliri olmayan vatandaşlarımız maddi sıkıntı içerisinde kaldı. Burada ki kira ve yaşam şartlarında daha fazla başa çıkamadıklarını dile getiren vatandaşlarımız memleketlerine dönme kararı almış durumda. Bir çok işletme için bir nakliyat fırsatı olan bu durumda, işletmemiz memleketlerine dönmek isteyen ve bizlerden, evden eve nakliyat, parça eşya taşıma gibi hizmetler talep eden vatandaşlarımıza en uygun fiyatları sunmaya çalışarak yanlarında olmuştur. Bu desteği salgın süreci bitip, vatandaşlarımızın ekonomisi iyi koşullara gelene kadar Bodrum Kurtoğlu Nakliyat olarak devam ettireceğiz.

Mesaj Yaz
Kurtoğlu Nakliyat
Merhaba, Bodrum Nakliyat whatsapp destek hattına hoşgeldiniz. Size nasıl yardımcı olabiliriz?
Call Now Button